به نام خدا

با توجه به شرايط جغرافيايي و آب و هوايي ايران هر ساله ميلياردها تومان از سرمايه‌هاي كشور صرف هزينه‌هاي تعمير و بازسازي سازه‌هاي فلزي زنگ زده و فرسوده مي‌شود. خوردگي سطوح فلزي گستره‌ي وسيعي از صنايع و تجهيزات را در بر مي‌گيرد و هزينه‌هاي جبران‌ناپذيري را به آن وارد مي‌كند؛ از آن‌ جمله مي‌توان به مواردي چون: خطوط لوله، مخازن نفت و نگهداري مواد پتروشيمي، سازه‌هاي نيروگاهي، اسكله‌ها و سكوهاي دريايي، بدنه‌ي كشتي‌ها، سيستم‌هاي تصفيه‌ي آب و ... اشاره كرد. گرچه خوردگي يا زنگ‌زدگي سطوح فلزي، پديده‌اي طبيعي و اجتناب نا‌پذير است اما با اجراي صحيح عمليات محافظت و پوشش اين سطوح مي‌توان تا حد زيادي اثرات مخرب آن را كاهش داد و از صرف هزينه‌هاي مكرر و سنگين جلوگيري كرد.

در اين خصوص آماده سازي سطوح (زدودن زنگ، چربي و آلودگي‌هاي ديگر) قبل از اجراي لايه‌ي پوشش محافظ بسيار اهميت دارد. لايه‌برداري سطح آلوده بايد بدون ايجاد اثرات مخرب بر سطح انجام شود تا پوشش و رنگ اجرا شده بر روي سطح دوام بالا داشته باشد. ريزش تدريجي پوشش يا از بين رفتن رنگ اصلي‌ترين عامل بروز خوردگي‌ها و خسارت‌هاي بعدي است. امروزه در دنیا به عملیات سندبلاست هم در بخش ماشین‌الات و هم در انتخاب نوع ساینده‌ با نگرش علمی و روزامد توجه جدی شده است. از جمله در دانشگاه‌های معتبر دنیا کرسی‌هايی در این بخش ایجاد شده و استانداردهايی برای آن تعریف گردیده است.

امروزه در دنيا  گارنت GMA استراليا بعنوان ساینده‌ای کارامد و کیفی و دوستدار محیط زیست و منحصر بفرد معرفی شده است و با داشتن مزاياي بسيار زیاد می‌تواند جايگزينی مناسب برای ساينده‌هايي چون مسباره، اكسيد آلومنيوم، گلسبيد و ... باشد. در اين راستا پرشين‌گارنت جهت روزامد بودن صنعت سندبلاست در ایران و افزايش كيفيت و دوام سطوح مورد نظر و كاهش هزينه‌هاي مربوطه اقدام به اخذ نمايندگي انحصاري از شركت GMA نموده است.

گارنت GMA با داشتن استانداردهاي بين المللي مختلف بدون ايجاد اثرات افزايشي بر سطوح سبب حصول استاندارد سندبلاست كامل (SA3) مي‌شود. استفاده از اين ساينده علاوه بر افزايش كيفيت سندبلاست (با هدف دوام رنگ و پوشش اجرا شده بر روي سطوح) باعث كاهش هزينه‌هاي سندبلاست و افزايش سرعت نيز مي‌گردد. گارنت GMA بدون آلودگي‌هاي زيست -محيطي بوده و داراي استاندارد ميزان سيليس آزاد است.

علاوه بر سندبلاست، از این ماسه‌ی طبیعی در فیلتراسیون آب استفاده می‌شود. گارنت GMA دارای بهترین استاندارد‌ها برای این کاربرد است.

پرشين‌گارنت، نماینده انحصاری گارنت GMA در ایران، واردات و فروش و خدمات پس از فروش اين ساينده را در ايران برعهده گرفته است. اين وب‌سايت نيز با هدف ارتقاء اطلاعات مربوط به سندبلاست خصوصاً  با گارنت GMA راه‌اندازي شده است.

براي كسب اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد.